Bestel nu » of Offerte aanvragen »
010 8200 190

Kies uw taal

gps tracker auto

Opkomst van ChatGPT in Auto’s en Zelfrijdende Voertuigen

Geschreven door Ralph

Het gebruik van ChatGPT is de afgelopen tijd steeds meer toegenomen en gaat nu ook steeds vaker voorkomen in de auto. Zo zullen ze de automobilisten gaan helpen met verschillende vragen en interessante opdrachten. Mercedes-Benz en het Franse DS hebben hiermee de primeur en willen de chatbot zo snel mogelijk in de auto toevoegen. 

Wat kan ChatGPT in de auto?

Een ontwikkelingsingenieur van Mercedes-Benz vertelt tegenover het AD meer over ChatGPT in de auto. Zo zegt hij: “Het mooie is dat je in gewone mensentaal dingen kan vragen of opdrachten kan geven. Het is ideaal als je onderweg bent. Als je bijvoorbeeld langs de zee rijdt, kun je vragen of er haaien in deze zee zwemmen en hier vervolgvragen op stellen.’’

Dat je de auto’s van tegenwoordig vragen kan stellen is op zichzelf nog niet zo bijzonder. Op dit moment zijn dit wel heel simpele vragen over bijvoorbeeld het weer. Met de chatbot is er veel meer mogelijk. Zo zou je ook naar mooie bezienswaardigheden kunnen vragen die op de route liggen die je aan het rijden bent of op de plek waar je naartoe aan het rijden bent. Op deze manier zou je je niet meer hoeven te vervelen onderweg.

Verschil tussen DS en Mercedes-Benz

DS begint volgend jaar met een proefperiode die een half jaar zal gaan duren. Bij DS krijgen de eerste 20.000 mensen die zich aanmelden voor zo’n auto de service gratis aangeboden. Mercedes-Benz doet het op een andere manier. Zij hebben de ChatGPT de afgelopen maanden aangeboden aan de meer dan 900.000 gebruikers van de nieuwste modellen van hun merk. Zij hoefden er eigenlijk bijna niets voor te doen, omdat de software gratis via een draadloze internetverbinding is binnen te halen. Mercedes-Benz houdt op de achtergrond wel de controle over alle IT-processen. Op deze manier willen ze de privacy van de gebruikers waarborgen en het gevaar op hackers verkleinen. 

Zelfrijdende auto’s

Naast de toename van ChatGPT in de auto’s nemen ook zelfrijdende auto’s toe. Niet iedereen is hier blij mee. Zo zegt de Belgische minister van Mobiliteit Georges Gilkinet dat België hier ook geen toestemming voor gaat geven. Gilkinet is hierop tegen omdat hij denkt dat er dan steeds meer andere dingen worden gedaan tijdens het rijden. De automobilist moet ieder moment in kunnen grijpen en als de automobilist geen concentratie meer heeft, zal dit niet meer het geval zijn. Op deze manier is de kans op ongelukken groter. 

In tegenstelling tot Gilkinet is Stef Willems van verkeersveiligheidsinstituut Vias wel van mening dat er met de technologie mee moet worden gegaan. De technologie is niet te stoppen volgens hem en er zal gekeken moeten worden hoe er proefprojecten georganiseerd kunnen worden. 

GPS Tracker voor in uw auto

Wilt u altijd op de hoogte blijven van waar uw auto zich bevindt? Met de GPS Tracker auto van TrackJack bent u altijd op de hoogte van de recente locatie van uw auto. U kunt zelf bepalen hoe vaak u een locatie wilt ontvangen en kunt deze inzien in uw eigen online account via de website of in de app. U heeft hiermee Track & Trace in heel Europa zonder vaste of doorlopende contracten.

Bron: Ad.nl en Autoblog.nl

Partners

Keurmerk-rittenregistratie
VZR
ZZP-Nederland
Rompslomp
Outsmart
Belastingdienst
Informer
Autoflex
ikwordzzper
Salesforce
Carsys
Schoonmakend Nederland
Gereedschapsbeheer
OnderhoudNL
NOA
Vereniging elektrische rijders

close