
Automobilisten laten zich de auto niet uitjagen
Weggebruikers houden zich nog altijd vast aan de auto als vervoermiddel. De gestegen brandstofprijzen of de lange files op weg naar huis of werk brengen hier geen verandering in. Thuiswerken of met het openbaar vervoer of fiets naar je eindbestemming komen, blijkt toch minder aantrekkelijk dan de auto.
Op de Nederlandse wegen hebben we momenteel te maken met meer verkeershinder dan ooit. Dit geldt niet alleen voor de snelwegen, maar ook voor de onderliggende wegen. Dit blijkt uit de nieuwste cijfers van de ANWB. Arnoud Broekhuis van de ANWB ziet een stijging van ongeveer 20% sinds alle Corona maatregelen eind maart werden ingetrokken. “Het lijkt alsof het niet heeft geholpen en we het thuiswerken weer volledig hebben losgelaten. Ook de hoge prijzen aan de pomp hebben kennelijk geen effect, want we blijven massaal de auto gebruiken.”
Autorijden wordt steeds duurder
De landelijke adviesprijs van benzine is flink gestegen. Wanneer je naar een liter Euro95 kijkt, is dit sinds eind juni met bijna € 0,30 gestegen. Als je dit omrekent naar een tankbeurt van 50 liter is dat bijna € 14,50 meer dan vier maanden geleden. Voor diesel is het verschil nog groter: ongeveer € 21,-.
“Je kunt concluderen dat het effect van het thuiswerken en het buiten de spitsuren reizen na het beëindigen van de Corona maatregelen nog maar zeer beperkt zichtbaar is”, zegt Arnoud Broekhuis. “Ook de fors hogere brandstofprijzen aan de pomp hebben geen effect op files, want de mobiliteit op de weg neemt alleen maar verder toe. En dat zien we terug in het aantal files. Telkens denken we dat we het hoogtepunt bereikt hebben, maar keer op keer zien we het tegendeel op de weg ontstaan. En nu er geen uitbreidingen van het wegennet op stapel staan, zal het alleen maar erger worden, vrees ik. In de nabije toekomst zal het bumper aan bumper rijden alleen maar toenemen.”
Vooral in de provincie Noord-Brabant is het aantal files erg toegenomen. De toename is hier zelfs 35%. Volgens de ANWB specialist is dat niet zo gek. In de provincie Noord-Brabant zijn er veel infrastructurele knelpunten. Er zijn hier veel wegen met twee banen, wat uiteindelijk tot opstopping van het verkeer leidt. Deze provincie is niet de enige provincie waar er een stijging van het aantal files plaatsvindt. Ook weggebruikers in Zuid-Holland, Gelderland en Utrecht staan tegenwoordig meer in de file.
Weersomstandigheden spelen ook een grote rol
De koudste maanden van het jaar staan weer voor de deur. De ANWB verwacht dat het aantal files de komende maanden zeker niet af zal nemen. De komende maanden zal er vaker regen, mist of sneeuw te zien zijn en zal het ook steeds kouder worden. Deze weersomstandigheden zorgen ervoor dat nog minder mensen de fiets zullen pakken en daardoor het aantal auto’s op de weg toe zal nemen.
GPS tracking van uw auto
Bent u de komende tijd ook veel onderweg met uw auto? Aan de hand van de GPS tracking van TrackJack kunt u altijd de laatste locaties zien van uw auto via uw eigen account via de website of in de app. Verder kunt u ook uw gereden kilometers zien aan de hand van een sluitende rittenregistratie. De file wordt er niet korter door, maar het bespaart u wel een hele hoop tijd en geld.
Bron: ANWB