
Afleiden en ergeren in het verkeer
Lukt het u om uw aandacht goed bij de weg te houden? Het valt niet mee om in deze tijd op één ding tegelijk te focussen. Waar laten we ons het meest door afleiden? Allianz Direct, verzekeraar, onderzocht het.
De uitkomst was niet heel verrassend, want hetgeen wat ons het meest afleidt op de weg zijn andere automobilisten. Dat lijkt een open deur, maar het gaat hier uiteraard om asociaal rijgedrag. Daarover gaan we hieronder nog even verder.
Op de tweede plaats staat ook iets waar we zelf wat aan kunnen doen: de smartphone. Daar wordt steeds meer op gehandhaafd, maar blijft voor veel mensen lastig. Op de derde plaats eindelijk een externe factor: wegwerkzaamheden.
Positie | Afleiding |
1. | Andere weggebruikers |
2. | Smartphone |
3. | Wegwerkzaamheden |
4. | Billboards |
5. | Slaperigheid |
6. | Bijrijders |
7. | Tegemoetkomend verkeer |
8. | Kinderen |
9. | Muziek |
10. | Werkgerelateerde zaken |
Ergernissen in het verkeer
Ook heeft de verzekeraar meer dan 1.000 respondenten gevraagd naar hun ergernissen op de weg.
Ook daar kwam een prachtige top 10 uit naar voren. Eigenlijk zien we hier wat ons dan zo afleidt bij die andere weggebruikers.
Positie | Ergernis |
1. | Bumperklevers |
2. | Smartphonegebruik |
3. | Links blijven rijden |
4. | Te langzaam rijden |
5. | Te hard rijden |
6. | Files |
7. | Afval uit het raam gooien |
8. | Rechts inhalen |
9. | Omleidingen |
10. | Snelheidsbeperkingen |
Blackbox houdt rijgedrag en ritregistratie bij
Op het moment dat u uw auto van een blackbox voorziet, bent u op de hoogte van de locatie van uw voertuig. Dat is handig in het geval van sabotage, diefstal of simpelweg om te kijken waar uw monteurs of bezorgers zijn. Het wordt nog mooier wanneer uw blackbox direct ook de ritregistratie van de auto’s bijhoudt én rijgedrag inzichtelijk maakt. Hoe u of uw collega’s zich op de weg verplaatsen kan namelijk zomaar eens een heel grote ergernis van uw toekomstige klant zijn.
Bron: Autoblog.nl